نگاهی تخصصی به سیستم‌های صوتی انواع خودروهای لوکس خارجی | بلاگ

نگاهی تخصصی به سیستم‌های صوتی انواع خودروهای لوکس خارجی

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

۲-دین اودیو (Dynaudio): این کمپانی از سال ۲۰۰۱ به ساخت سامانه‌های صوتی خیلی باکیفیت برای اتومبیل‌ها مشغول است و امروزه در بیشتر نمونه‌های کمپانی فولکس واگن از این سامانه صوتی استفاده می‌گردد.

سیستم صوتی دین اودیو

۳- ELS: سامانه صوتی ELS در اتومبیل‌های آکورا (برند لوکس هوندا) به وسیله الیوت اشنایدر، متخصص آلمانی، طراحی و تولید شده است. این سامانه دارای شش کانال مجزای صوتی است که از آن‌ها می‌توان در تنظیم بلندگوهای چهار گوشه اتومبیل استفاده نمود.

سیستم صوتی els

۴- B&O(بنگ ‌اند الوفسن): در خیلی از نمونه‌های آئودی از جمله A6،A7، و A8 از سامانه صوتی "B&O" استفاده گردیده است. این نوع سامانه صوتی از برترین‌هایی است که در یک اتومبیل سدان لوکس می‌تواند حضور داشته باشد. البته بعضی ایراداتی از این سامانه صوتی از جمله کم بودن قدرت صدای آن مطرح می‌کنند که شاید این مسئله برای جلوگیری صدمه دیدن گوش‌های حساس در نظر گرفته شده باشد. B&O همچنین سامانه‌های صوتی اتومبیل سازانی همچون بام و آستون مارتین را نیز طراحی و تولید می‌نماید. سامانه صوتی "B&O" آئودی در قیاس با مدل استفاده شده در آستون مارتین ونتیج V12 کاملاً متفاوت است. اگرچه B&O آئودی از کیفیت صدای خوبی برخوردار است، اما سامانه صوتی استریوی ونتیج بسیار حیرت آورتر است؛ به طوری که در سرعت‌های تنظیم شده بر روی کروز کنترل که صدای پیشرانه در نهایت خود به سر می‌برد، صدای موسیقی از راه سامانه صوتی B&O آستون غالب است.

سیستم صوتی بنگ اند اولفسون

۵- هارمن کاردون: دوج وایپر SRT از جمله اتومبیل‌هایی مجهز به سامانه صوتی هارمن کاردون با ۱۸ بلندگو است. این سامانه صوتی به قدری توان است که راننده به دشواری می‌تواند صدای پیشرانه V10 دوج وایپر SRT را بشنود. اگرچه بعضی ترجیح می‌دهند صدای پیشرانه این اتومبیل را بشنوند تا صدای موسیقی، اما گاهی در راه‌های طولانی، شنیدن موسیقی آن هم توسط این سامانه صوتی خالی از لطف نخواهد بود.

سیستم صوتی هارمن کاردون

۶- یاماها: اگرچه مارک لوینسون به عنوان یک برند مطرح در جهان قد علم نموده است، اما نقش غالب شرکت یاماها  (Yamaha) در ساخت سامانه‌های صوتی انواع اتومبیل‌ها به خصوص لکسوس LFA انکارناپذیر است. شنیدن صدای موسیقی در اتومبیل V10 لکسوس از طریق این سامانه صوتی آکوستیک فوق العاده واقعاً لذت بخش و هیجان انگیز است.

سیستم صوتی یاماها

۷- باورز و ویلکینز: باورز و ویلکینز ((Bowers and Wilkins  از جمله شرکت‌های نام آشنای جهان است که در صنعت ساخت و تولید سامانه‌های صوتی فعالیت دارد. به باور کمپانی اتومبیل سازی مازراتی که واقعاً یکی از سمفونی‌های این شرکت را در اتومبیل‌های V8 قرار می‌دهد، محصولات "باورز و ویلکینز" اعجوبه قرن هستند و لذتی که در صدای خروجی از آن‌ها وجود دارد در دیگر سامانه‌های صوتی نیست.

سیستم صوتی باورز ویلکینز

۸- بوز (bose): سامانه صوتی بوز (Bose) از نام آشناترین برندها در جهان است. اتومبیل میباخ در واقع به بزرگی یک سالن کنسرت و مجهز به این سامانه است و وقتی در عقب این اتومبیل نشسته‌اید، گویی در یک کنسرت حقیقی به سر می‌برید.

سیستم صوتی بوز

۹- مارک لوینسون: همکاری مشترک شرکت‌های اتومبیل سازی با کمپانی‌های فعال در زمینه ساخت سامانه‌های صوتی هم چنان رو به افزایش است. مارک لوینسون (Mark Levinson) از جمله کمپانی‌هایی است که برای شرکت لکسوس سامانه صوتی اتومبیل تولید می‌نماید. این نمونه سامانه‌ها نیز دست کمی از سالن‌های کنسرت ندارند و کیفیت صدایی باورنکردنی برای راننده و مسافران اتومبیل به ارمغان می‌آورند.

سیستم صوتی مارک لوینسون

۱۰- برمستر: شرکت اتومبیل سازی پورشه ۳ نوع سامانه صوتی متفاوت در پورشه پانامرا به عنوان آپشن به خریداران خود ارائه می‌نماید که برترین آن‌ها سامانه برمستر (Burmester) با ۱۶ بلندگو است. این برند همچنین تولید کننده سامانه‌های صوتی موجود در اتومبیل‌های مرسدس کلاس S است.

سیستم صوتی برمستر

۱۱- نعیم (Naim): نعیم یک کمپانی بریتانیایی است که در ساخت سامانه‌های صوتی اتومبیل‌ها فعالیت دارد. بنتلی نیز که از برندهای معروف بریتانیا در صنعت اتومبیل سازی به حساب می‌رود، مدت‌ها است که همه فعالیت‌های خود را بر روی طراحی و تولید اتومبیل‌های لوکس متمرکز نموده است. بنتلی Mulsanne  و Continental GT از جمله نمونه‌هایی هستند که به سامانه‌های صوتی کمپانی نعیم مجهز هستند. به طور نمونه، سامانه صوتی به کار رفته در بنتلی Mulsanne دارای بیست بلندگوی ۲۲۰۰ وات است که می‌تواند صدایی فراتر از آن چه که شما می‌توانید فکر کنید در محیط منتشر نماید.

سیستم صوتی نعیم

+ نوشته شده در  سه شنبه هفدهم مرداد ۱۳۹۶ساعت 16:37  توسط ایرج مرادزاده  | 
...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : شنبه 21 مرداد 1396 ساعت: 7:29