آموزش گام به گام ایجاد افکت دود در فتوشاپ

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

امکانات وب

برچسب ها

ایجاد گرادیان

مرحله دوم

حال یک متن با رنگ سفید اضافه کنید و سپس به منوی Filter رفته از قسمت Blur گزینه Motion Blur را انتخاب کنید. برای زاویه مقدار ۹۰ درجه و برای فاصله مقدار ۴۰ پیکسل را وارد کنید:

اضافه کردن متن به تصویر

اضافه کردن متن به تصویر

مرحله سوم

در این مرحله به منوی Filter بروید و از قسمت Distort گزینه Wave را انتخاب کنید. برای گزینه Number of Generators مقدار ۳ و برای حداقل و حداکثر Wave Length مقادیر ۱۰ و ۳۴۶ را وارد کنید و مقادیر ۵ و ۳۵ را برای Amplitude وارد کنید:

فیلتر Wave در فتوشاپ

فیلتر Wave در فتوشاپ

مرحله چهارم

حال به متوی Filter سپس Blur سپس Gaussian Blur رفته و مقدار ۱۰ را برای شعاع وارد کنید. حال لایه ها را به صورت گروه در آورید و Blend Mode را روی Color Dodge قرار دهید تا افکت زیبای زیر ایجاد شود:

فیلتر Gaussian Blur

فیلتر Gaussian Blur

مرحله پنجم

حال یک لایه جدید بالای همه لایه ها ایجاد کنید  و سپس به Filter>Render>Clouds بروید. مطمئن شوید که رنگ پس زمینه و پیش زمینه شما سیاه و سفید است. حال Blend Mode را به Color Dodge تغییر دهید و به Layer>Layer Mask>Reveal All بروید. با یک قلم موی بسیار نرم و هاردنس ۰ درصد و رنگ مشکی مقداری از لایه ابرها را مخفی کنید. از تصویر زیر به عنوان مرجع استفاده کنید:

ایجاد ابر در فتوشاپ

ایجاد ابر در فتوشاپ

مرحله ششم

یک فولدر جدید در پنل لایه ها ایجاد کنید و Blend Mode را برای آن روی Color Dodge قرار دهید و یک لایه جدید در آن ایجاد کنید. حال از براش های معرفی شده در Qbrushes استفاده کنید رنگ سفید را انتخاب کنید و سپس روی بعضی از حروف درگ کنید. اگر احساس کردید قلم مو زیاد روشن نیست دو بار کلیک کنید.

استفاده از قلم موی Qbrushes

استفاده از قلم موی Qbrushes

مرحله هفتم

با درگ بیشتر افکت دود بیشتری ایجاد کنید:

ایجاد دود بیشتر

ایجاد دود بیشتر

مرحله هشتم

یک لایه جدید پایین همه لایه ها و بالای لایه Background ایجاد کنید. این لایه را با رنگ مشکی پر کنید. سپس به Filter>Texture>Texturizer بروید. برای Scaling مقدار ۱۰۰ درصد و برای Relief مقدار ۴ را استفاده کنید. برای Texture گزینه Canvas را و برای Light گزینه Top را انتخاب کنید. با این کار یک Texture زیبا ایجاد می شود ولی باید مقدار Opacity را به ۱۰ درصد کاهش دهید:

ایجاد بافت جدید

ایجاد بافت جدید

مرحله نهم

از نسخه CS4 فتوشاپ به بعد یگ ویژگی جدید اضافه شد که همه Adjustment ها را در یک جا و به صورت آیکون جمع کرد. از نظر عملکرد چیز جدیدی به آن اضافه نشده و تمام قابلیت های آن در ورژن های قدیمی تر هم وجود داشت اما با این کار همه Adjustment ها در دسترس تر قرار گرفته اند.

حال در بالای همه لایه ها یک لایه Adjustment از نوع Invert ایجاد کنید. می توانید همچنین برای این کار به Layer>New Adjustment Layer>Invert بروید. با این کار افکت زیبایی مانند کاغذ در حال سوختن به دست می آورید.

مجموعه آیکون های تنظیمات لایه ای

مجموعه آیکون های تنظیمات لایه ای

نتیجه گیری

یکی از قابلیت های مهم فتوشاپ Engine یا موتوری است که برای قلم مو ها در نظر گرفته شده است. سایت های زیادی مانند Brusheezy , Tutorial9, QBrushes, DeviantArt, PSDTUTS همیشه در حال تولید انواع و اقسام قلم مو ها هستند و با آنها می توان انواع و اقسام افکت ها را از جمله افکت دود ایجاد کرد. و این به این معنی است که ما به جای اینکه به دنبال راهی برای اجرای یک طرح باشیم بیشتر می توانیم دنبال ایده برای طرح های جدید باشیم.

با Invert کردن یک افکت دود جدید ایجاد می شود که نتیجه آن هم در تصویر زیر آمده است:

افکت دود در فتوشاپ

افکت دود در فتوشاپ

امیدوارم از این آموزش کوتاه (ایجاد افکت دود در فتوشاپ) لذت برده باشید

منتظر آموزش های جدید ما باشید

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم شهریور ۱۳۹۶ساعت 14:30&nbsp توسط ایرج مرادزاده  | 
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : چهارشنبه 22 شهريور 1396 ساعت: 8:18
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها