100 برند ارزشمند دنیا در سال 2016 ؛ تویوتا و ب ام و در صدر خودروسازان

ساخت وبلاگ
چکیده : بعد از تویوتا، ب ام و قرار دارد که با رشد ارزش 2 درصدی و صعود یک پله‎ای نسبت به سال قبل رتبه کلی 33... با عنوان : 100 برند ارزشمند دنیا در سال 2016 ؛ تویوتا و ب ام و در صدر خودروسازان بخوانید :

بعد از تویوتا، ب ام و قرار دارد که با رشد ارزش 2 درصدی و صعود یک پله‎ای نسبت به سال قبل رتبه کلی 33 را کسب کرده است.

این کمپانی آلمانی، با ارزش 26.8 میلیارد دلار بالاتر از رقیب دیرینه خود یعنی مرسدس بنز قرار گرفته و در میان خودروسازها رتبه دوم را از آن خود کرده است. نسل جدید سری 7 و محبوبیت روزافزون سری i نقشی اساسی در این موفقیت ایفا کرده‎اند.

مرسدس بنز دیگر برند آلمانی با کسب رتبه کلی 39، در بخش خودرو در جایگاه سوم قرار گرفته است. ستاره سه پر که نسبت به سال قبل 4 پله صعود داشته است، در بخش ارزش هم با 4 درصد رشد روبرو بوده و اکنون 22.7 میلیارد دلار ارزش‎گذاری شده است.

این برند لوکس با توجه به موفقیت‎هایی که در بازار چین کسب کرده، بیشترین رشد ارزش را در بین خودروسازان تجربه کرده است.

رتبه چهارم دوباره در اختیار ژاپنی‎ها و برند معروف هوندا است. این شرکت که بیشتر با موتورسیکلت‎هایش در ایران شناخته شده است، با اختلاف نسبتا زیاد به مرسدس بنز در جایگاه کلی 74 قرار دارد.

هر چند ارزش این برند با کاهش یک درصدی به رقم 13.2 میلیارد دلار رسیده اما رتبه آن با صعود 4 پله‎ای همراه بوده که نشان از افت بیشتر سایر برندهای نزدیک به رتبه هوندا دارد.

بعد از ژاپنی‎ها و آلمانی‎ها رتبه پنجم در بخش خودرو به آمریکایی‎ها می‎رسد. فورد که تقریبا تغییری در ارزش خود نداشته، با 13.1 میلیارد دلار و یک پله اختلاف نسبت به هوندا رتبه کلی 75 را کسب کرده است.

جالب است که فورد با همین عدم تغییر، در لیست 5 پله صعود کرده و بالاتر از برندهایی نظیر زیمنس و eBay قرار گرفته که افت نسبتا شدیدی را تجربه کرده‎اند.

نیسان دیگر خودروساز معروف ژاپنی با رتبه کلی 92، در بین برندهای خودرویی در جایگاه ششم ایستاده است. ارزش این برند 11.5 میلیارد دلار برآورد شده که حکایت از رشدی یک درصدی دارد؛ رتبه کلی نیز نسبت به ارزیابی سال قبل یک واحد بهبود پیدا کرده است.

به غیر از این 6 برند اشاره شده در بالا، سایر خودروسازان موفق به ورود به محدوده 100 برند ارزشمند نشده‎اند؛ اما اگر بخواهیم لیست 10 برند ارزشمند خودرویی را تکمیل کنیم باید اشاره کنیم که آئودی با  9.5 میلیارد دلار ارزش در رتبه هفتم، لندرور با 4.7 میلیارد دلار در رتبه هشتم و پورشه با 4.4 میلیارد دلار در رتبه نهم قرار می‎گیرند.

تسلا که در ماه‎های اخیر با مدل 3 خبرساز شده بود، سرانجام موفق به پشت سر گذاشتن لکسوس شد و با کسب جایگاه دهم نام خود را وارد لیست 10 برند ارزشمند خودرویی کرد.

همانطور که مشاهده می‎کنید آلمان‎ها با 4، ژاپنی‎ها با 3، آمریکایی‎ها با 2 و انگلیسی‎ها با یک نماینده در این لیست حضور دارند.

نکته جالب اینکه در طول 11 سالی که این تحقیق انجام شده، تویوتا 9 بار در بخش خودرو حائز رتبه اول شده است!

ناگفته نماند در میان 100 برند ارزشمند جهان، غول‎های مطرح تکنولوژی مثل سابق رتبه‎های اول تا سوم را در اختیار دارند؛ با این تفاوت که گوگل بالاخره با کنار زدن اپل به عنوان ارزشمندترین برند جهان دست یافت.

اپل و مایکروسافت هم به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار دارند. در این رتبه‎بندی ارزش سه برند برتر برابر با 229، 228 و 121 میلیارد دلار اعلام شده است ارزشمند,خودروسازان,...
نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : دوشنبه 13 آذر 1396 ساعت: 22:46