۱۶ بنایی که خیره‌ کننده‌ ترین معماری را در جهان دارند

ساخت وبلاگ
چکیده : ساختمان‌ها هم مانند نقاشی و مجسمه‌سازی، می‌توانند جزو آثار زیبای هنری تلقی شوند. طی یک نظرسنجی از مع... با عنوان : ۱۶ بنایی که خیره‌ کننده‌ ترین معماری را در جهان دارند بخوانید :

ساختمان‌ها هم مانند نقاشی و مجسمه‌سازی، می‌توانند جزو آثار زیبای هنری تلقی شوند. طی یک نظرسنجی از معماران برجسته‌ خواسته شد تا یکی از بناهایی را که باعث تغییر و تحول در طراحی ساختمان‌ها شده است، یا الهام‌بخش آن‌ها برای معمار شدن بوده است معرفی کنند.

در ادامه به معرفی ۱۶ بنای منتخب این معماران خواهیم پرداخت.

معبد پارتنون در آتن یونان

معبد پارتنون

 تارا ایمانی (Tara Imani) بنیان‌گذار شرکت معماری ایمانی در رابطه با این بنا می‌گوید: پارتنون یک سازه‌ی معماری زیبا و ناب است. ستون‌های کرینتی، استفاده از یک منحنی و کوژی جزیی در ستون‌ها کمک کرده است تا این ستون‌ها از دور باریک دیده نشوند. این بنا بر فراز یک تپه قرار گرفته است و الفبای معماری را به ما می‌آموزند.

کنگره‌ی ملی برزیل در شهر برازیلیا

کنگره‌ی ملی برزیل

"جولیا دونوهو" (Julia Donoho)، رییس و مدیر پروژه در شرکت طراحی و توسعه Equinox می‌گوید: "در سال ۱۹۷۴ پدر دانشمند من، خانواده را برای بازدید به شهر جدید برازیلیا برد. می‌توان به جرات گفت که برازیلیا تخیل جهان را به تصویر می‌کشد. این شهر به شکل یک هواپیما طراحی شده که در دماغه و بدنه‌ی آن، ادارات مرکزی، سفارتخانه‌ها و نهادهای فرهنگی و در بال‌ها، مناطق مسکونی قرار گرفته‌اند. برازیلیا با الهام از سبک معماری مدرن لوکوربوزیه Le Corbusier ساخته شده است."

موزه هنر سائوپائولو، برزیل

موزه هنر سائوپائولو

داماریس هالینگزورث (Damaris Hollingsworth) مدیر پروژه‌ی گروه DLR می‌گوید :" طراحی این بنا واقعا شجاعانه است. این موزه در سال ۱۹۶۸ طراحی و با بتن و شیشه ساخته شده است. بدنه‌ی اصلی آن روی دو تیرچه طوری آویزان است که به سختی و فقط در یک سمت ستون‌ها را لمس می‌کند. برای من جالب و جذاب است که این ساختمان توسط یک زن طراحی شده است."

معبد شهر ممنوعه شهر پکن چین

معبد شهر ممنوعه

...
نویسنده : بازدید : 12 تاريخ : يکشنبه 25 مهر 1395 ساعت: 11:29