زیباترین بناهای باستانی جهان +تصاویر

ساخت وبلاگ
چکیده : زیباترین بناهای باستانی جهان   "دیوار بزرگ چین" ساختن سازه دیوار بزرگ چین از قرن 5 قبل از میلاد ش... با عنوان : زیباترین بناهای باستانی جهان +تصاویر بخوانید :

زیباترین بناهای باستانی جهان


 

"دیوار بزرگ چین"

ساختن سازه دیوار بزرگ چین از قرن 5 قبل از میلاد شروع شده و در قرن 16 خاتمه پیدا کرد. این دیوار 5500 مایل درازا دارد که تقریبا 8852 کیلومتر تخمین زده می شود. آنچه که اکنون یک مقصد توریستی است در ابتدا یکی از بزرگترین سازه های دفاعی دست ساز بشر بوده است."پاتنون، رم، ایتالیا
"
 
پانتنون در رم قطعا یکی از زیباترین بناهای باستانی جهان است. این مکان به افتخار تمام خدایان باستانی رم ساخته شده است. 34 ساختمان در سراسر جهان تحت تاثیر پانتنون ساخته شدند!"توداجی نارا، ژاپن"
 
این ساختمان یکی از مشهورترین معابد ژاپن است. نام معبد در ادبیات به معنی «معبد شرقی بزرگ» است و یکی از مشهورترین مقاصد گردشگری و نیز نماد شهر نورا محسوب می شود."بوروبودور میگ لانگ، اندونزی"

  هدف اصلی از ساختن این معبد هنوز هم یک راز است اما بوروبودور یک مکان زیارتی سالانه به حساب می آید. بوداییان سراسر جهان از  اینجا به عنوان یک محل ترسناک دیدن می کنند. ساختن این مکان جذاب در  سال 800 بعد از میلاد به اتمام رسید."کلیسای جامع سنت نیشان- هقپات، ارمنستان"
 
این ساختمان بیشتر از هزاران سال قدمت دارد اما دلیل جالب بودنش در سالم بودنش است. این بنا در ابتدا به عنوان سمبلی از انسانیت به سمت خداوند ساخته شد اما اکنون یک میراث باستانی است.


"قلعه Hohensalzburg، سالزبرگ، استرالیا"
 
این ساختمان 820 فوت درازا و حدود 492 فوت پهنا دارد. تاجایی که به قلعه های قرون وسطا مربوط می شود این بنا بزرگ ترینشان است. این بنا در ابتدا که ساخته شد به این بزرگی نبود اما در طول سال ها گسترش پیدا کرد.


"برج کج پیزا، پیزا، ایتالیا"
 
برج کج پیزا که ساختنش 199 سال طول کشید ساختنش در سال 1172 بعد از میلاد آغاز شد. وقتی ساخت تمام شد این برج کم کم به سمت زمین کج شد و درابتدا این کجی زاویه 5.5 داشت اما بعدها به 3.99 درجه رسید. معماران زیادی در سراسر جهان از این بنا الهام گرفته اند."کلیسای Keszthely، Keszthely، مجارستان"
 
تنها بنای شهر Keszthely که بازسازی شده است. این کلیسا بعد از بازسازی این ظاهر گوتیک مانند را پیدا کرد. این بنا یک جاذبه توریستی برای مردم سراسر جهان محسوب می شود."کلیسای جامع نوتردام، پاریس، فرانسه"
 
اگر به دنبال درخشان ترین سازه  معماری فرانسوی هستید پس اینجا را ببینید! گوژپشت نوتردام را هم فراموش نکنید. اسقف اعظم پاریس جدیدا در اینجا زندگی می کند و کلیسا با وجود قدمت 600 ساله هنوز هم سخت و مقاوم ایستادگی می کند."آمفی تئاتر El Djem El Djem، تونس"
 
این همین آمفی تئاتری است که در فیلم گادیاتور دیدید. این سالن تئاتر تحت تسلط امپراطوری رم بود و در همان زمان ساخت قابیلت جا دادن بیش از 30000 نفر را داشته است.
زیباترین بناهای تاریخی جهان,زیباترین بناهای تاریخی ایران,زیباترین بناهای تاریخی دنیا,زیباترین بنای باستانی هند,زیباترین بناهای تاریخی,...
نویسنده : بازدید : 11 تاريخ : جمعه 23 مهر 1395 ساعت: 15:16